Gamlingar

Ett av IFSS:s syften är att underlätta kontakten mellan gamla sundbornare, och därför håller vi på och gör upp listor över dem som konfirmerats på gården. När vi fått en årgång fullständig lägger vi ut den på den här sidan.

1960

Ledare:
Präst: Folke Kjellgren
Förståndarinna: Ulla Svalander, Husmor: Brita Olsson, Biträdande husmor: Maj-Britt Sjöblom, Konfirmandpappa:Johan Bergman, Konfirmandmamma: AnnChristine Wiborgh. (+två drängar och två pigor)

Konfirmander:
Birgit Berglund, Falun, Jan Bergman, Örebro, Lena Bodewall, Knivsta, Kristina Danielsson, Västerås, Birgitta Egerborg, Falun, Andreas Ekman, Stockholm, Leon Ekström, Västerhaninge, Carl-Axel Eriksson, Norberg, Carl Johan Forsell, Ludvika, Jan Hedegård, Falun, Ulla Hillebrant, Borlänge, Berndt Jonsson, Hedemora, Gunilla Kvist, Sala, Birgitta Lengqvist, Hedemora, Kristina Norén, Borlänge, Ingemar Nääs, Falun, Inga Reuterskiöld, Falun, Stefan Romberger, Tunabro, Ylva Reuterskiöld, Falun, Margareta Wadell, Kvarnsveden, Bo Zetterlund, Västerås.

1961

Ledare:
Präst: Bertil Rylander
Husmor: Birgit Eklund, Konfirmandpappa: Olle Sjöholm, Konfirmandmamma: Kerstin Larsson

Konfirmander:
Solveig Anderberg, Grängesberg, Connie Andersson, Ludvika, Tomas Anstadius, Borlänge, Torbjörn Aulin, Bertil de Beer, Holland, Eva Berg, Köping, Margareta Bergdahl, Yxsjöberg, Kjell Boman, Surahammar, Helena Dahlstrand, Köping, Ann-Marie Ehnbom, Sala, Rainer Eketorp, Borlänge, Per Elvefors, Västerås, Ingrid Ericsson, Hägersten, Björn Hanzén, Vikmanshyttan, Anders Haraldsson, Stocksund, Gunilla Hellqvist, Stockholm, Sylvia Henriksson, Arboga, Jennie Husberg, Yxsjöberg, Anette Johansson, Arboga, Ann-Chatrine Lingqvist, Falun, Arne Malmehed, Arboga, Anders Norestig, Köping, Elisabet Oldberg, Köping, Staffan Olsson, Johanneshov, Jan Rylander, Finspång, Gunnar Snögren, Skara, Björn Sundblad, Hedemora.

1962

Ledare:
Präst: Sten-Bertil Risberg
Konfirmandpappa: Per Annersten, Konfirmandmamma: Agneta Enermalm, Pigmamma: Monika Ehnbom

Konfirmander:
Ann-Charlotte Alexandersson, Karin Berg, Anders Brogren, Lilian Cardell, Ulla Envall, Claes Grane, Kerstin Hallman, Monica Hedegård, Annemaj Jonsson, Vera Kjerrman, Staffan Lindeberg, Claes Lundgren, Ewa Mattsson, Gösta Olavi, Ola Runesson, Göran Selin, Kjell Skogström, Karin Spongberg, Christer Ström, Agneta Sunden, Bengt Wallroth, Rigmor Widell, Ulf Wångmar

1963

Ledare:
Präst: Per Mases
Konfirmandpappa: Ulf Ehnbom, Konfirmandmamma: Birgitta Ehnbom,

Konfirmander var bland andra Inger Almqvist, Åsa Nyman?, Bengt Lindvall.

1964

Information saknas om detta år.

1965

Ledare:
Präst: Anders Bergman

Konfirmander:
Ann-Britt (Plym) Arnesson, Hedemora, Ann-Christine Bergqvist (Westlund), Saltsjöbaden, Gunnel Branzell, Västerås, Lena Carlsson, Kungsängen, Margareta Carlsson (Holmlund), Falun, Pär Carlsson, Västerås, Sten Drakenberg, Västerås, Anna-Stina Halvarsson Smith, Västerås, Rolf Isén, Malmö, Torsten Linvall, Västerås, Birgitta Ljunge, Avesta, Björn Malmberg, Uppsala, Ingegerd Mases (Olavi), Spånga, Anders Mårtensson, Hallstahammar, Gertrud Mårtensson, Karlstad, Ingegerd Nordin, Uppsala, Monica Pettersson, Ludvika, Bengt Sundén, Stockholm, Magnus Thilén, Upplands-Väsby, Marianne Wollter, Västerås,

1965

Information saknas om detta år.

1966

Information saknas om detta år.

1967

Information saknas om detta år.

1968

Information saknas om detta år.

1969

Information saknas om detta år

1970

Ledare:
Präst: Jan-Olov Risberg, Norberg
Birgitta Risberg, Jonny Wahlberg, Lars Morén, Elisabet Malmberg, Rolf Isén, Ina Strand, Margareta Karlsson

Konfirmander:
Lena Alm, Sundborn, Per Andersson, Älvdalen, Susanna Axelsson, Sundborn, Lissen Burman, Avesta, Rosemarie Bülow, Torshälla, Inger Ekström, Uppsala, Rickard Jernlås, Kungsör, Robert Jernlås, Kungsör, Erik Jonstad, Hedemora, Karin Järnberg, Gävle, Lars-Erik Larsson, Fagersta, Hans Lennartsson, Hedemora, Göran Linvall, Västerås, Annika Ljunge, Långshyttan, Berit Lundkvist, Fagersta, Kerstin Lundkvist, Fagersta, Britt Merlenius, Uppsala, Eva Nordin, Älvdalen, Ingrid Olsson, Luleå, Helen Rosén, Uppsala, Agneta, Fredrik von Schantz, Strängnäs, Setterwall, Västerås, Ingrid Viklund, Fagersta, Agneta Woldert, Västerås

1971

Ledare:
Lärare: Ulf Ehnbom, Kaplan: Per Annersten
Konfirmandmamma: Elisabeth Malmberg, Konfirmandpappa: Rolf Isén, Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom

Konfirmander:
Lena Almgren, Köping, Anders Berg, Borlänge, Jerker Burman, Avesta, Ylva Eugenius, Västerås, Håkan Hamnstedt, Köping, Elisabeth Isaksson, Älvdalen, Maria Johansson, Västerås, Tomas Karlsson, Eskilstuna, Monika Larsson, Sala, Helene de Laval, Ramnäs, Maria Leijonhufvud, Sala, Elisabeth Nilsson, Västerås, Hans Rasmusson, Ludvika, Lena Sjökvist, Älvdalen, Lena Steffner, Älvkarleby, Marita Svedberg, Surahammar, Cecilia Tjäder, Uppsala, Anders Tronje, Sandviken

1972

Ledare:
Lärare: Ulf Ehnbom, Kaplan: Esbjörn Eskilsson
Konfirmandmamma: Sus Croné, Konfirmandpappa: Jonas Vällfors, Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom

Konfirmander:
Johan Andersson, Västerås, Margareta Andersson, Västerås, Catharina Backman, Fagersta, Christina Böhlin, Köping, Kerstin Carlsson, Fagersta, Sven-Erik Edström, Västerås, Ove Fellin, Köping, Berit Karlsson, Gävle, Anna-Karin Larsson, Sala, Anne Lindé, Borlänge, Kerstin Nordell, Järna, Jan Olov Nylund, Älvdalen, Fredrik Odqvist, Henrik Rydberg, Västerås, Josephine Setterwall, Västerås, Mats Sjöblom, Grycksbo, Helena Sundberg, Kallhäll, Jan Sundberg, Hägersten, Per-Erik Svensson, Västerås, Helena Thornes, Eskilstuna, Britt-Marie Tjern, Särna, Gunilla Westlund, Borlänge, Thorbjörn Wiklund, Kopparberg

1973

Ledare:
Lärare: Ulf Ehnbom
Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom,

Konfirmander:
Glen Axelsson, Sundborn, Anders Bergström, Linköping, Anders Danielsson, Borlänge, Anna-Karin, Engström, Hedemora, Åsa Eriksson, Västerås, Viveka Fastborg, Solna, Nicklas Hedlund, Falun, Lena Holmgren, Nyköping, Claes Jacobsson, Västerås, Judy Kula, Lexington, USA, Erika Leijonhufvud, Sala, Birgitta Lennartsson, Hedemora, Kajsa Lennartsson, Sundborn, Britta Ottander, Köping, Per Peterson, Oakville, Kanada, Mats Pettersson, Västerås, Åsa Rönnelid, Hedemora, Per Sjökvist, Älvdalen, Helena Svedberg, Surahammar, Malin Svennung, Sundborn, Karin Wadstein, Sala, Margareta Wiklund, Kopparberg,

1974

Ledare:
Präst: Björn Westlund
Konfirmandmamma. Carina Iråker, Konfirmandpappa: Tony Jansson, Pigmor: Anne-Marie Sylwan, Drängbas: Anders Bergh

Konfirmander:
Magnus Alkarp, Köping, Ulrika Alm, Björnlunda, Helen Andersson, Falun, Karin Bengtz, Västerås, Per-Fredrik Burman, Avesta, Amelie Fleetwood, Gamleby, Peter Gummesson, Weston, USA, Marie-Louise Hamnstedt, Köping, Leif Jutell, Krylbo, Leif Lagergren, Greenwich, USA, Kristina Lindgren, Genese, Belgien, Maria Lindgren, Genese, Belgien, Kristina Olsson, Västerås, Jörgen Peterson, Oakville, Kanada, Maria Ström, Växjö, Sophie Tillander, Göteborg,

1975

Ledare:
Lärare: Ulf Ehnbom
Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom,

Konfirmander:
Jonas Axelsson, Sundborn, Kerstin Beierlein, Kopparberg, Anna Bergman, Kopparberg, Erik Bergström, Linköping, Per Cederin, Kopparberg, Åsa Croné, Falun, Katharina Holmsved, Düsseldorf, Tyskland, Björn Håkansson, Västerås, Hans Jacobsson, Västerås, Rolf Jacobsson, Kopparberg, Eva Jernberg, Gävle, Uno Karlsson, Gävle, Eva Kvarnefalk, Västerås, Maria Larsson, Oslo, Norge, Marianne Linné, Stockholm, Charlotta Löfgren, Borensberg, Alf Erik Nygren, Sundborn, Fredrik Per Ers, Hedmora, Ingeborg Rolander, Dala-Husby, Henrik Sandborgh, Västerås, Caroline Setterwall, Wegenbeck, Belgien, Anders Sjöström, Sollentuna, Erik Stenow, Västerås, Camilla Strid, Nairobi, Kenya, Linda Willén, Gävle.

1976

Ledare:
Präst: Tomas Brynils
Konfirmandmamma: Judy Kula, Konfirmandpappa: Pelle Andersson,

Konfirmander:
Kristina Andersson, Västerås, Ulrika Andersson, Säter, Sten Backman, Fagersta, Jon Barlinn, Oslo, Norge, Marit Bengtz, Västerås, Eva Bergman, Västerås, Håkan Björkman, Bryssel, Belgien, Cecilia Eriksson, Farsta, Lars Flodén, Eskilstuna, Maria Holm, Farsta, Johan Holmberg, Johanneshov, Ola Holmsved, Düsseldorf, Tyskland, Filippa Leijonhufvud, Sala, Anna Nilsson, Uppsala, Pontus Norrlund, Karlshamn, Ulrika Pärsdotter, Sandviken, Henrik Rosenberg, Västerås, Carl Johan Silwersvärd, Lidingö, Carl Tersmeden, Bryssel, Belgien, Ingrid Wadstein, Sala, Pär Widengren, Christina Yhr, Solna,

1977

Ledare:
Lärare: Ulf och Birgitta Ehnbom
Konfirmandmamma: Judy Kula, Konfirmandpappa: Jonas Vällfors, Pigmor: Anne-Marie Sylwan, Drängpappor: Anders Bergh, Henrik Rydberg, Fritidsledare: Björn Malmberg, Husmor: Kerstin Bergh, Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom

Konfirmander:
Ann-Charlotte Alvestam, Västerås, Magdalena Annersten, Falun, Magnus Beierlein, Gävle, Johan Bergman, Kopparberg, Öjvind Bernander, Västerås, Ulf Brynte, Hedemora, Per Magnus Dahlberg, Sala, Peter Engström, Hedemora, Alexandra Falkenberg, Lidingö, Johanna Gustafsson, Västra Frölunda, Gilbert Hamilton, Geneve, Schweiz, Eva Hedås, Hedemora, Hans Gustaf Lindh, Västerås, Maria Nordberg, Uppsala, Åke Nylund, Västerås, Nicholas Rolander, Dala-Husby, Ylva Sundin, Västerås, Ebba Svennung, Sundborn, Mats Ternvall, Sala, Ulrika Tronje, Sandviken, Karin Willén, Gävle, Erik Åberg, Möklinta, Karin Åkesson, Johannishus

1978

Ledare:
Präst: Per Petrén, Ninni Petrén
Konfirmandmamma: Ulrika Andersson, Konfirmandpappa: Uno Karlsson, Pigmor: Helena Svedberg, Ulrika Alm, Drängfar: Jörgen Petersson, Assisterande drängfar: Anders Bergh, Fritidsledare: Magnus Alkarp, Administrativ föreståndare: Alice Andersson

Konfirmander:
Tina Bergman, Västerås, Cecilia Burman, Avesta, Ulrika Danielsson, Borlänge, Beata Engellau, Stockholm, Maria Gustavsson, Falun, Håkan Hindersson, Västerås, Fredrik Holmberg, Johanneshov, Johanna Karlman, Falun, Erik Löfgren, Kil, Anna Nilsson, Västerås, Fredrik Nordén, Västerås, Kerstin Norman, Falun, Henrik Olsson, Västerås, Erik Oswald, Solna, Martin Rosenberg, Västerås, Karin Sevebro, Nairobi, Kenya, Peter Silfwerswärd, Lidingö, Björn Stenberg, Lidingö, Rebecca Svensson, Västerås, Annika Westman, Uppsala, Anders Winlöf, Falköping, Michael Yhr, Solna,

1979

Ledare:
Lärare: Ulf Ehnbom
Administrativ föreståndare: Birgitta Ehnbom,

Konfirmander:
Helena Andersson, Västerås, Lars Bengtsson, Älvsjö, Maria Bergman, Kopparberg, Staffan Bergqvist, Kopparberg, Fredrik Brandel, Hedemora, Klas Brynte, Hedemora, Niklas Gummesson, Sala, Kerstin Hedås, Hedemora, Johan Holmsved, Düsseldorf, Tyskland, Gunilla Kvarnefalk, Västerås, Per Lagerström, Västerås, Erik Leksell, Sollentuna, Eva Morén, Västerås, Ingetora Rolander, Dala-Husby, Katarina Sandborgh, Västerås, Torbjörn Sandvold, Hedemora, Karin Stenwall, Västerås, Anna Schölin, Västerås, Mimmi Schölin, Västerås, Johan Vejby, Gnesta, Anders Widén, Järna, Lars Widengren, Sollentuna, Eva Zetterman, Västerås, Filippa Zetterwall, Bromma, Alexandra Zilg, Bad Honnef, Tyskland

1980

Ledare:
Lärare: Elisabet Hellberg
Kaplan: Daniel Wallroth, Konfirmandpappa: Uno Karlsson, Konfirmandmamma: Helena Kåks, Husmor: Ebba Svennung, Pigmamma: Ingrid Wadstein, Drängbas: Henrik Sandborgh

Konfirmander:
Rickard Anderberg, Lidingö, Lars Andersson, Falun, Fredrik Fellbom, Hedemora, Johan Granhagen, Bjus, Eric Herlenius, Falun, Tomas Karlsson. Hedemora, Eric Lindgren, USA, Pelle Lövgren, Kil, Johan Ohlin, Falun, Fredrik Sköld, Holland, Karl-Johan Spångberg, Eskilstuna, Ulf Ängsås, Falun, Göran Ängsås, Bandhagen, Maria Andersson, Västerås, Maria Carlgren, Hedemora, Petra Gustafsson, Västra Frölunda, Charlotte Hakelius, Eskilstuna, Malin Hakelius, Uppsala, Anna Kåks, Hedemora, Maria Lennartsdotter, Sundborn, Stina Lundström, Hedemora, Anna Malmström, Hedemora, Annika Ottander, Köping, Kristina Stenberg, USA,

1981

Ledare:
Präst: Gert Nordin
Konfirmandmamma: Helena Kåks, Konfirmandpappa Mats ”Ernie” Ternvall, Drängbas Henrik Sandborg, Pigmamma IngridWadstein.

Konfirmander:
Jonas Andersson, Fagersta, Britta Bergman, Kopparberg, Karin Bergman, Österfärnebo, Malin Bergman, Västerås, Marianne Brynte, Hedemora, Angelica Burman, Avesta, Karin Colberg, Hedemora, Marcus Gullberg, Älvsjö, Lars Heed, Säter, Karin Hellström, Hedemora, Susanna Jacobsson, Västerås, Erika Josefsson, Hedemora, Urban Josefsson, Hedmora, Fredrika Karlman, Falun, Claes Karlsson, Hölö, Urban Larsson, Stocksund, Ulrika Lind, Västerås, Susanne Lundberg, Västerås, Lars Samuelsson, Säter, Bengt Sennblad, Hedemora, Anna Sevebo, Täby, Göran Silfversvärd, Lidingö, Lars Svensson, Västerås, Henrik Åsberg, Möklinta, Mats Åberg, Möklinta

1982

Information saknas om detta år.

1983

Ledare:
Präst: Jan Gunder
Konfirmandpappa: Calle Bolldén, Konfirmandmamma: Anna Kåks, Pigmamma: Mio Lennartsdotter, Fritidsledare: Stina Lundström

Konfirmander:
Henrik Andersson, Västerås, Karin Bergqvist, Hedemora, Per Bergqvist, Falun, Catrin Birkenauer, Lintdorf, Tyskland, Catarina Brandel, Hedemora, Monica Eriksson, Farsta, Anna Fahlgren, Nynäshamn, Karin Fahlgren, Nynäshamn, Magdalena Fellbom, Hedemora, Viveca Green, Belvedere, USA, Lars Holmgren, Möklinta, Tomas Hörnqvist, Hammarö, Lars Josefsson, Hedemora, Kristina Leksell, Sollentuna, Sara Lundström, Hedemora, Ulrika Lövmark, Gävle, Ingrid Moberg, Farsta, Nicole Parr, Heiligenhaus, Tyskland, Mårten Persson, Högsjö, Terese Sjölund, Sollentuna, Erik Stenbeck, Filipstad, Erik Stenberg, McLean, USA

1984

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandmamma: Anna Kåks, Konfirmanpappa: Johan Magnusson, Pigmor: Marit Bengtz, Drängbas: Klas Brynte, Nicklas Ljung, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Eva Berg, Bromma, Magdalena Burman, Avesta, Annika Hedås, Hedemora, Justus Jondal, Djursholm, Mikaela Jägerström, Tyresö, Alexandra Kruse, Båstad, Ann Larsson, Åkersberga, Jonas Larsson, Säter, Mari Lågas, Hedemora, Marit Nilses, Hedemora, Caroline Olgart, Malmö, Agneta Ollén, Hedemora, Anders Olofsson, Säter, Gunilla Ottander, Köping, Johan Skarp, Uppsala, Joakim Stenström, Särö, Johannes Svennung, Sundborn, Eva Thimon, Falun, Johan Tysklind, Sundborn

Kyrkospel: Himlaliv

1985

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandmamma: Anna-Karin Karlsson, Konfirmandpappa: Johan Magnusson, Drängbas: Johan Skarp, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Fredrik Backlund, Surahammar, Stefan Bergqvist, Falun, Peter Christensen, Borlänge, Victor Engellau, Neuilly s/s Paris, Frankrike, Sten Hullström, Nykroppa, Anne Ivarra, Malmö, Maria Jansson Murelius, Västerås, Pierre Jansson, Nykroppa, Peter Lindberg, Tumba, Magnus Löfmark, Gävle, Astrid Mårtensson, Knivsta, Anna Nilses, Hedemora, Martin Osbeck, Umeå, Mira Persson, Täby, Caroline Rothpfeffer, Solna, Anna Sennunger, Vänersborg, Charlotte Siwers, Lidingö, Jerker Sköld, Göteborg, Karin Stigsdotter, Leksand, Mette Synnerström, Vänersborg, Sten Söderberg, Falun, Anders Westberg, Åkarp

Kyrkospel: Se människan

1986

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandmamma: Susanne Lundberg, Konfirmandpappa: Calle Bolldén, Pigmor: Susanne Jacobsson, Joanna Walendzik, Drängbas: Klas Brynte, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmaner:
Lovisa Ahlin, Dala-Husby, Mats-Gabriel Burman, Avesta, Anders Fridström, Torshälla, Anders Hedås, Hedemora, Åsa Henriksson, Alingsås, Cecilia Jansson Murelius, Västerås, Felix Jondal, Djursholm, Martin Kühl, Stockelsdorf, Tyskland, Kristina Kåks, Hedemora, Johan Lauritz, Kungsör, Olof Malmström, Hedemora, Mette Möller, Lund, Ylva Odén, Västra Frölunda, Elisabet Olgart, Lidingö, Henrik Olsson, Torshälla, Sofia Rosén, Sollebrunn, Lina Skarp, Uppsala, Katja Stenström, Lidköping, Maria Sätterberg, Falun, Johanna Zachrisson, Dala-Husby, Karin Winblad, Vellinge

Kyrkospel: Liv och Fred

1987

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandmamma: Susanne Lundberg, Konfirmandpappa: Calle Bolldén, Pigmor: Åsa Jacobsson, Jeanette Lundh, Drängbas: Klas Brynte, Mini-ledare: Kalle Bengtz, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Karl Blad, Falun, Per Bredenberg, Madrid, Spanien, Elsa Brånvall, Knivsta, Johanna Dahlström, Sundborn, Alexandra Dock, Le Mesnils St Denis, Frankrike, Helena Ehnbom, Västerås, Maria Erlandsson, Skultuna, Anna Flodström, Domsjö, Christian Heuser, Grevenbroich, Tyskland, Joakim, Johansson, Bromma, Stina Landström, Uppsala, Jennie Larsson, Västerås, Andreas Michols, Avesta, Henrik Nilses, Hedemora, Viveca Norén, Djursholm, Karin Olofsson, Säter, Andreas Olsson, Zimbabwe, Anna Persson, Västra Frölunda, Malin Persson, Högsjö, Hanna Philipsson, Västerås, Jan Pålsson Stråe, Falun, Linda Schölin, Västerås, Mattias Sjöberg, Falun, Karin Wallén, Sandviken

Kyrkospel: Jag är den jag är

1988

Ledare:
Präst: Karl-Erik Jansson
Konfirmandmamma: Mia Samuelsson, Konfirmandpappa: Anders Fridström, Pigmor: Ylva Odén, Drängbas: Pierre Jansson, Fritidsledare: Jacob Risberg, Husmusledare: Plutten

Konfirmander:
Fredrik Bengtsson, Örebro, Alexandra Fellbom, Stockholm, Johan Fredriksson, Borlänge, Johan Forsgren, Falun, Ulrika Frank, Borlänge, Jenny Halvarsson, Uppsala, Helene Ivarra, Spanien, Daniel Josefsson, Hedemora, Magnus Kühl, Stockelsdorf, Tyskland, Charlotta Kåks, Hedemora, Anna Lauritz, Kungsör, Nora Mårtensson, Knivsta, Emanuel Norrbin, Lund, Sam Norryd, Åsa Olsson, Peter Sennblad, Uppsala, Erik Sennunger, Vänersborg, Carl Siwers, Lidingö, Pia Sjölund, Eva Szabo, Västerås, Maria Szabo, Västerås, Philip Wallin, Stockholm, Marit Westman, Göteborg

1989

Ledare:
Teol stud. Svante Nyberg
Konfirmandmamma: Kristina Ottosson, Konfirmandpappa: Johan Rune, Pigmor: Ylva Odén, Drängbas: Torbjörn Pettersson

Konfirmander:
Richard Betulander, Tyresö, Frida Birkelöf, Västerås, Christina Brus, Falun, Emma Eriksson, Bonn, Tyskland, Louise Fahlgren, Åtvidaberg, Emil Graffman, Lidingö, Hanna Holme, Lund, Fanny Jondal, Djursholm, Helen Lissmyr, Säter, Staffan Löfmark, Gävle, Anna Nordh, Säter, Agneta Norén, Djursholm, Cecilia Norén, Djursholm, David Olgart, Lidingö, Lena Pettersson, Gävle, My Segersten, Helsingborg, Carl-Johan Smith, Åtvidaberg, Johan Thimon, Falun, Lars Tigerström, Falun, Malin Twete, Säter, Calle Zarmén, Sundborn

Kyrkospel: Liv och fred

1990

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandmamma: Helena Ehnbom, Konfirmandpappa: Anders Fridström, Pigmor: Cicci Murelius, Drängbas: Nicklas Ljung, Miniledare: Gustaf och Kalle Bengtz, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Petra Antony, Hof am Laitheberg, Österrike, Ulrika Arver, Västerås, Robert Blad, Falun, Katarina Ehnbom, Västerås, Cecilia Feldin, Alunda, Malin Folmerz, Borås, Rut Jarl, Falun, Caroline Karlberg, Kingston-upon.Thames, Storbritannien, Anna Klint, Västerås, Björn Lindberg, Tumba, Maikki Lindh, Eragny, Frankrike, Lisa Lindholm, Lidingö, Lena Lågas, Hedemora, Malin Olsson, Västerås, Helena Philipsson, Västerås, Tobias Schölin, Västerås, Carina Sedell, Tumba

Kyrkospel: Gumman grå

1991

Ledare:
Präst: John Sund
Konfirmandmamma: Malin Persson, Konfirmandpappa: Tommy von Knorring, Pigmor: Viveca Norén, Christina Brus, Fritidsledare: Andreas Michols

Konfiirmander:
Cecilia Algotsson, Stockholm, Johan Arfs, Hedemora, Kristina Baars, Hedemora, Mikaela Blum, Halmstad, Hanna Brånvall, Knivsta, Maja Dahl, Johanna Dauphin, Torshälla, Björn Fallgren, Hedemora, Lisa Helldahl, Falun, Hanna Johansson, Uppsala, Johan Johansson, Hedemora, Fredrik Mannerstedt, Strängnäs, Karin Pettersson, Gävle, Carl Sennunger, Vänersborg, Karolina Sundin, Uppsala, Sara Tigerström, Falun, Charlotte Viken, Bankeryd, Thomas Wikers, Lima, Ulrika Åhrman, Uppsala

Kyrkospel: Jag är den jag är

1992

Ledare:
Präst: John Sund

Konfirmander:
Johan Arver, Västerås, Johan Bergqvist, Falun, Ulf Carlsson, Västerås, Katja Fredriksson, Falun, Lisa Jansson, Sundborn, Marta Jarl, Falun, Louise Johnson, Djursholm, Gustaf Kajblad, Zürich(?), Schweiz, Linda Larsson, Nyköping, Ida Lindholm, Lidingö, Emeline Maurin, Soisy s/Seine, Frankrike, Mirja Möller, Lund, Lisa Nilses, Sundsvall, Maria Olsson, Säffle, Rebekka Sieger, Norsborg

1993

Ledare:
Präst: John Sund
Konfirmandmamma: Hanna Nyberg, Konfirmandpappa: Anders Wiberg, Pigmor: Christina Brus, Drängbas: Mattias Svensson, Fritidsledare: Andreas Michols

Konfirmander:
Marie Björk, Kristinehamn, Eric Brus, Falun, Martin Calderon, Västerås, Andreas Ekhagen, Täby, Pernilla Eriksson, Madelene Fahlgren, Hönö, Vällingby, Rebecka Helldal, Falun,Martin Josefsson, Älvsjö Andreas Kemfors, Genarp, Johan Lindberg, Tumba, Helena Nordström, Falun, Malin Odell, Falun, Johan Persson, Täby, Julia Segersten, Rydebäck, Charlotte Markusson, Rydebäck, Lina Norrström, Falun, Lisa Rolfsdotter, Falun, Louise Smith, Åtvidaberg, Anna Sparr, Lund, Mia Westerlund, Falun, Katarina Wulf, Benglen

Kyrkospel: Liv och fred

1994

Ledare:
Präst: Bodil Pettersson

Konfirmandmamma: Hanna Nyberg, Konfirmandpappa: Anders Wiberg, Pigmor: Christina Brus, Drängbas: Mattias Svensson, Fritidsledare: Andreas Michols

Konfirmander:
Aron Akala, Tomelilla, Maja Edström, Falun, Karin Erlandsson, Västerås, Oscar Folmerz, Borås, Thomas Gillgren, Gävle, Carl Gruvnäs, Järfälla, Katarina Gunnarsson, Sundborn, Elin Hilwig, Eb Heusden, Lovisa Hilwig, Eb Heusden, Daniel Jansson, Sundborn, Henrik Jansson, Sundborn, Cecilia Kroon, Uppsala, Johanna Kühl, Stockelsdorf, Björn Lindell, Uppsala, Tyskland, Helena Mannerstedt, Strängnäs, Marcus Möller, Lund, Charlott Peel, Torshälla, Klas Tigerström, Falun, Katarina Wallin, Stockholm, Beatrice Wolderth, Västerås,

Kyrkospel:

1995

Information saknas om detta år.

Överst på sidan

1996

Ledare:
Präst: John Sund,
Huvudledare: Hanna Nyberg, ”AL-ledare”: Ylva Jansson, Jimmy Åkerfeldt, Konfirmandmamma: Lisa Rolfsdotter, Konfirmandpappa: Kristoffer Dahlqvist, Pigmor: Mirja Möller, Drängbas: Erik Brus

Konfirmander:
Alexandra Alegren, Hamburg, Tyskland, Katarina ‘Nina’ Björk, Kristinehamn, Mats Carlsson, Västerås, Hanna Dilén, Sundborn, Martin Edström, Falun, Björn Erhagen, Örebro, Hannele Jansson, Sundborn, Magnus Kroon, Uppsala, Gustaf Leijonhufvud, Österskär, Anna Liljegran, Ramnäs, Maja Lymar, Kristinehamn, Elisabeth Nordenberg, Hedemora, Karin Nordin, Kristinehamn, Johan Olsson, Sala, Erica Pålgård, Rimbo, Antonio Rizzardi, Lesmo, Italien, Karin ‘Robyn’ Spångberg, Rimbo, Lisa Storck, Jakarta Seletan, Indonesien, Kristin Svensson, Härnösand

1997

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz,
Konfirmandmamma: Katarina Ehnbom, Konfirmandpappa: Johan Bergqvist, Pigmor: Sara Tigerström, Drängbas: Calle Zarmén, Mini-ledare: Oskar, Gustaf & Kalle Bengtz, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Johanna Adebäck, Täby, Kristofer Bergh, Stockholm, Charlotta Croner, Strängnäs, Oscar Ehnbom, Västerås, Jesper Engström, Hägersten, Cecilia Gunnarsson, Sundborn, Erik Johansson, Hedemora, Viktor Josefsson, McLean, USA, Joakim Lindborg, Hedemora, Mikael Lindh, Eragny, Frankrike, Andreas Marcusson, Rydebäck, Elisabeth Matsch, Falun, Jenny Morell, Falun, Kerstin Pettersson, Gävle, Charlotte Selinus, Vattholma, Robin Trankell, Stockholm, Karin Tosteby, Falun

Kyrkospel: Livets lustgård

1998

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz,
Konfirmandmamma: Katarina Ehnbom, Konfirmandpappa: Peter Lindberg, Pigmor: Mika Blum, Drängbas: Calle Zarmén, Husmor: Sara Tigerström, Mini-ledare: Oskar, Gustaf & Kalle Bengtz, Fritidsledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Hanna Andersson, Odensvi, David Axelsson, Falun, Fredrik Björkqvist, Sundborn, Cecilia Brenner, Hedemora, Hanna Carlsson, Tomelilla, Johannes Edström, Falun, Karin Gillgren, Gävle, Anna Gruvnäs, Järfälla, Maria Holmlund, Gävle, Annsofie Lennartsson, Västerås, Margot Möller, Lund, Helena Nathorst, Västerås, Anna Nordin, Kristinehamn, Max Olsson-Sandberg, Wuppertal, Tyskland, Björn Rothpfeffer, Stockholm, Anna Simonsson, Färjestaden, Birgitta Sundén, Stockholm, Lars Sundqvist, Västerås, Johanna Wallin, Stockholm.

Kyrkospel: Änglar finns

1999

Ledare:
Präst: Anna Segerbo
Fritidsledare: Ulf Segerbo, Konfirmandmamma: Kattis Ehnbom, Konfirmandpappa: Björn Lindell, Pigmor: Lotta Sjöblom, Drängbas: Marcus Möller, Husmor: Mirja Möller, Microledare: Eric Segerbo

Konfirmander:
Tomas Ahlmark, Strängnäs, Adrienne Alegren, Rimbo, Charlotte Claesson, Kalmar, Johanna Crossley-Zels, Courbevoie, Frankrike, Måns Edström, Falun, Lousie Erhagen, Finspång, Kristian Ericsson-Mogensen, Sundborn, Sebastian Frisk, Lidingö, Niklas Gille, Gävle, Kia Gummeson, Sala, Julius Hagdal, Falun, Katinka ‘Pim’ Höglund, Lidingö, Matilda Jansson-Regnér, Lidingö, Maria Lindberg, Stockholm, Lisa Morell, Falun, Liv Norberg, Luleå, Helena Olsson, Linköping, Anna Pettersson, Ekerö, Eleonor Pålgård, Rimbo, Erik Schölin, Gävle, Rebecca Segerström, Saltsjöbaden, Martin Selinus, Vattholma, David Söderström, Vattholma, André Wolderth, Västerås

Kyrkospel: Tio Guds bud

2000

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Daniel Jansson, Konfirmandmamma: Kristin Svensson, Pigmamma: Lotta Nathorst, Lotta Sjöblom, Drängbas: Marcus Möller, Fritidsledare: Björn Lindell, Kyrkospelsledare: Klas Bengtz, Miniledare: Gustaf Bengtz, Oskar Bengtz

Konfirmander:
Kristin Adebäck, Täby, Gustaf Albinsson, Berghem, Sofia Anveden, Täby, Oscar Axelsson, Falun, Karl Bengtz, Västerås, Malin Björkqvist, Sundborn, Kristina Forsgren, Djursholm, Louise Hammarberg, Bromma, Theres Hasling, Göteborg, Anna Hillert, Bromma, Malin Holfve, Gustafs, Erik Hurme Lundin, Sundsvall, Daniel Iger, Bromma, Christian Jansson, Sundborn, Fredrik Melen, Hedemora, Janicke Möller, Furulund, Johan Salzmann, Västerås, Maria Schefström, Falun, Rebecca Sjögren, Falun, Zandra Skogsfors, Göteborg, Rickard Ström, Tyresö, Katarina Sundén, Stockholm, Markus Svärd, Västerås, Johan Ullman, Tyresö, Erik Åberg, Stockholm

Kyrkospel: Jesu återkomst

2001

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Johan Olsson, Konfirmandmamma: Hannele Jansson, Fritidsledare/kyrkospelsansvarig: Klas Bengtz, Husmödrar: Cilla Gunnarsson, Lisen Matsch, Drängbasar: Calle Zarmén, Peter Lindberg, Björn Lindberg, Jojo Svennung, Klas Brynte, Miniledare: Gustaf Bengtz, Oskar Bengtz

Konfirmander:
Johan Albinsson, Berghem, Carl Axelsson, Falun, Maria Björn, Linköping, Malin Bråmer, Lippspringe, Tyskland, Sebastian Crossley-Zels, Courberoie, Frankrike, Hanna Edström, Falun, Maja Evertsén, Västerås, Filippa Frisk, Lidingö, Oskar Frisk, Lidingö, Martin Gruvnäs, Järfälla, Elsa Hagdahl, Falun, Nils Hemmingson, Härnösand, Pontus Karsberg, Falun, Sandra Lennartsson, Västerås, Henrik Liljegren, Ramnäs, Mattias Lindberg, Stockholm, Pär Lundvik, Falun, Fredrik Nordenberg, Hedemora, Malin Petré, Skövde, Cecilia Reuterswärd, Björklinge, Lars Samuelsson, Falun, Ewa Segerbo, Haverdal, Anna N Stenströmer, Hammar, Jonatan Westin, Västerås

Kyrkospel: Liv och Fred

2002

Ledare:
Lägeransvarig: Katarina Ehnbom
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Björn Rothpfeffer, Konfirmandmamma: Hannele Jansson, Husmödrar: Cilla Gunnarsson, Lisen Matsch, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Johan Olsson, Drängbasar: Pierre Jansson, Isabelle Jansson, Daniel Jansson, Björn Lindell, Klas Brynte, Miniledare: Gustaf Bengtz, Oskar Bengtz

Konfirmander:
Sofia Adolfsson, Västerås, Jenny Axelsson, Falun, Emma Crossley-Zels, Björnlunda, Therese Eriksson, Falun, Niclas Forsgren, Sundsvall, Freja Hillert, Bromma, Helena Lyngemark, Gävle, Magdalena Micko, Västerås, Ida Morén, Falun, Linnea Nohrenius, Hammar, Ida Norberg, Falun, Giovanni Ponti, Enköping, Sofia Reuterswärd, Björklinge, Alexandra Schröder, Bromma, Annika Sjögren, Falun, Emmie Tosteby, Falun, Emma Wahlund, Arvika,

Kyrkospel: Gumman Grå

2003

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: David Axelsson, Konfirmandmamma: Annsofie Lennartsson, Fritidsledare/kyrkospelsansvarig: Klas Bengtz, Husmödrar: Sunne Lundberg, Maria Schefström, Cicci Murelius, Sara Tigerström, Drängbasar: Klas Brynte, Magnus Kroon, Calle Zarmén, Miniledare: Oskar Bengtz

Konfirmander:
Gustaf Bengtz, Västerås, Susanne Björkqvist, Sundborn, Erik Branger, Västerås, Alexander Crossley-Zels, Björnlunda, Jo Ehnsiö, Arvika, Emmy Gelderman, Karlskrona, Sara Gustafsson, Gävle, Linn Hedenstedt, Stockholm, Marcus Holfve, Gustafs, Gustaf Holmgren, Surahammar, Kristian Holmgren, Surahammar, Manuela Jimenez, Västerås, Tobias Joneby, Vallentuna, Patrik Josefsson, Hedemora, Jonathan Liljegren, Ramnäs, Josefine Lindberg Wassler, Enköping, My, Arvika, Johan Myrsell, Hedemora, Jakob Ollinen, Ludvika, Vanja Pilotti, Stockholm, Henrik Sundberg, Täby, Kristin Ulding, Västerås, Maja Wåhlin, Stockholm, Andrea Åman Träger, Vreta Kloster

Kyrkospel: Frälsarkransen

2004

Ledare:
Lägeransvarig: Katarina Ehnbom
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Gustaf Albinsson, Konfirmandmamma: Maria Lindberg, Fritidsledare/kyrkospelsansvarig: Kalle Bengtz, Husmödrar: Cicci Murelius, Cilla Gunnarsson, Lisen Matsch, Kattis Ehnbom, Sunne Lundberg, Drängbasar: Christian Jansson, Björn Rothpfeffer, Daniel Jansson, Klas Bengtz

Konfirmander:
Ingrid Albinsson, Berghem, Albin Althar-Cederberg, Falun, Daniel Björn, Linköping, Charlotta Brorsson, Billdal, Clara Curman, Örebro, Paroma Engström, Hägersten, Sofia Forsgren, Djursholm, Sofia Gustafsson, Djursholm, Frida Hedberg, Västerås, Frida Kristiansson, Sundsvall, Niclas Kroon, Uppsala, Mattias Micko, Västerås, Frans Möller, Furulund, Henrik Nordenberg, Hedemora, Sara Ollinen, Ludvika, Anton Pilotti, Stockholm, Malin Regnander, Västerås, David Rudberg, Ludvika, Johan Schefström, Falun, Amalia Sundberg, Täby, Kaj Söderman, Skinnskatteberg, Stina Tosteby, Falun, David Westlund, Saltsjöbaden, Jacob Westlund, Saltsjöbaden, Gabriel Zamore, Vattholma

Kyrkospel: Himlaliv

2005

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Johan Albinsson, Konfirmandmamma: Katarina Sundén, Fritidsledare/kyrkospelsansvarig: Klas Bengtz, Husmödrar: Sunne Lundberg, Rebecca Sjögren, Maria Schefström, Björn Lindell, Annsofie Lennartsson, Drängbasar: Christian Jansson, Gustaf Albinsson, Kalle Bengtz, Daniel Jansson, Jojo Svennung

Konfirmander:
Emma Adolfsson, Västerås, Agnes Aspenström, Uppsala, Erica Axelsson, Falun, Victoria Axelsson, Falun, Oskar Bengtz Västerås, Jacob Bolldén, Västerås, Jakob Branger, Västerås, Britta Fenger-Krog, Torsby, Erik Gelderman, Karlskrona, Axel Gustafsson, Gävle, Frida Hagdahl, Falun, Carl Christian Holmberg, Stockholm, Mattias Huledal, Saltsjöbaden, Kristine Jansson, Sigtuna, Kristoffer Lundvik, Falun, Elin Morén, Falun, Erik Nylund, Bälinge, Tora Olsson, Linköping, Jonatan Reyier, Västerås, Emil Sundberg, Saltsjöbaden, Johanna Sundberg, Täby, Erik Sundqvist, Västerås, Isabelle Wassler, Enköping, Judith Zamore, Vattholma, Sofia Zettermark, Uppsala, Niklas Åhman, Ostfildern-Ruit, Tyskland

Kyrkospel: Hitta Gud

2006

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Kalle Bengtz, Konfirmandmamma: Rebecca Sjögren, Fritidledare/Kyrkospelansvarig: Maria Lindberg, Drängbasar: Daniel Jansson, Christian Jansson, Johan Albinsson, Björn Rothpfeffer, Gustaf Albinsson, Jojo Svennung, Husmödrar: Sunne Lundberg, Hannele Jansson, Maria Schefström, Elsa Hagdahl, Cilla Gunnarsson, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Johanna Anderkrans, Sollentuna, Josefine Andersson, Sollentuna, Jakob Aspenström, Uppsala, Elin Blomkvist, Knivsta, Henrik Brus, Enviken, Fredrik Elisson, Saltsjöbaden, Ida Folmerz, Borås, Alexander Forsman, Linköping, Magnus Färm, Västerås, Erik Hedgren, Falun, Oscar Klintstam, Lasne, Belgien, Joanna Melander, Mölndal, Lise Mueller, Växjö, Andrea Myhr, Västerås, Maria O’Brian, Helsingborg, Andrea Pilotti, Västerås, Martin Sundberg, Saltsjöbaden, Lova Westlund, Saltsjöbaden, Frans Wåhlin, Stockholm, Catinka Åman Träger, Vreta Kloster

Kyrkospel: Tro, Hopp och Kärlek

2007

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Kalle Bengtz, Konfirmandmamma: Rebecca Sjögren, Fritidledare/Kyrkospelansvarig: Maria Lindberg, Drängbasar: Daniel Jansson, Christian Jansson, Johan Albinsson, Björn Rothpfeffer, Gustaf Albinsson, Jojo Svennung, Husmödrar: Christina Brus, Elsa Hagdahl, Emmie Tosteby, Annika Sjögren, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander
Felix Albinsson, Krylbo, Lovisa Annersten, Falun, Miriam Annersten, Malmö, Erik Bolldén, Västerås, Helena Cervin Ellqvist, Västerås, Rebecka Ericsson, Lidingö, Karin Fenger-Krog, Torsby, Ebba Hasselberg, Skärplinge, Mattias Holfve, Gustafs, Per Magnus Holmberg, Stockholm, Elin Jensen, Djursholm, Axel Klittmar, Berghem, Niklas Lundkvist, Västerås, Hanna Lundin, Falun, Markus Nilsson, Skene, Maria Ollinen, Ludvika, Filip Reineby, Falun, Lovisa Reutherborg, Falun, Linnea Skärdin, Kil, Marcus Stegberg, Västerås, Eric Thörn, Stockholm, Tess Waltenburg, Lövestad

Kyrkospel: Liv och Fred

2008

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Lägerledare: Kalle Bengtz
Konfirmandpappa: Gustaf Bengtz, Konfirmandmamma: Terese ”Tessie” Eriksson, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Kalle Bengtz, Drängbasar: Peter ”Tumba” Lindberg, Gustaf Albinsson, Christian Jansson, Johannes ”Jojo” Svennung, Husmödrar: Ingrid Albinsson, Frida Hedberg, Ida Morén, Emmie Tosteby, Maja Wåhlin, Susanne ”Sunne” Lundberg.

Konfirmander:
Julia Adolfsson, Västerås, Susanna Björn, Linköping, Viktor Björn-Jörén, Stockholm, Viktor Carlström, Sundborn, Victoria Gylling, Stora Skedvi, Elin Hedberg, Västerås, Olle Hedgren, Falun, Ingrid Holmblad, Mölndal, Olivia Holz, Linköping, Isak Kempe, Stockholm, Calle Lindfors, Ludvika, Agnes Morén, Västerås, Erik Morén, Falun, Elina Myrestaf, Bruksvallarna, Elin Nylund, Bälinge, Johan Sandström, Uppsala, Josephine Seglert, Spånga, Sara Sätterberg, Sundborn, Johanna Tederius, Lund, Denise Tell, Västerås, Julia Törnberg, Funäsdalen, Evelina Velander, Falun

Kyrkospel: Gudsbilder

2009

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Gustaf Bengtz, Konfirmandmamma: Terese ”Tessie” Eriksson, Fritidsledare/Kyrkospelsansvariga: Oskar Bengtz, Mattias Huledal, Emil Sundberg, Drängbasar: Jacob Flink, Pierre Jansson, Peter ”Tumba” Lindberg, David Westlund, Jacob Westlund, Husmödrar: Ingrid Albinsson, Clara Curman, Axel Gustafsson, Emmie Tosteby, Stina Tosteby

Konfirmander:
Erika Björklund, Ljungsbro, Niklas O’Brian, Helsingborg, Jonas Duberg, Västerås, Louise Ekholm, Västerås, Axel Elgenstierna, Stockholm, Gustaf Ericson, Lidingö, Erik Fenger-Krog, Torsby, Emil Färm, Västerås, Alice Herfjord, Lidingö, Liv Johansson, Skinnskatteberg, Jakob Josefsson, Enskede, Ida Kabel, Borlänge, David Klintstam, Belgien, Rasmus Mikaelsson, Askim, Emilia Nilses, Borlänge, Annie Pettersson, Västerås, Helena Pettersson, Ljungsbro, Erik Selgeryd, St Skedvi,Lovisa Stenberg, Falun, Hedda Spendrup, Lidingö, Axel Thörn, Stockholm, Julia Tärndal, Falun, Jonathan Wahlund, Bromma, Thea Wallen, USA, Julia Wärlegård, Örebro, Jesper Åkerlind, Västerås

Kyrkospel: Från helvete till himmel

2010

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Emil Sundberg, Konfirmandmamma: Emmie Tosteby, Fritidsledare/Kyrkospelsansvariga: Gustaf Bengtz, Hedvig Zetterström, Drängbasar:Peter ”Tumba” Lindberg, Anton Pilotti, Ingrid Albinsson, Niklas Kroon, Gustaf Albinsson, Klas ”Boss” Brynte, Husmödrar: Susanne ”Sunne” Lundberg, Clara Curman, Axel Gustafsson, Stina Tosteby,Vanja Pilotti, Susanne Björkqvist, Camilla Brynte, Bonusledare: Klas Bengtz, Oskar Bengtz

Konfirmander:
Louise Albinsson, Krylbo, Gustav Björn Jörén, Stockholm, Amanda Carlström, Sundborn, Fanny Norrman Cullborg, Saltsjöbaden, Veronica Ekholm, Västerås, Linn Eldestrand, Ludvika, Isabelle Flink, Enskede Gård, Ella Forsmark, Höllviken, Victor Fritjofsson,Como, Italien, Alexander Gylling, Stora Skedvi,Elsa Melander, Mölndal, Hedvig Morén, Västerås, Molly Myrestaf, Bruksvallarna, Erik Nilsson Hansen, Stockholm, Emelie Olsson, Göteborg, Bianca Ponti, Enköping, Anna Sandström, Uppsala, Erik Sidén, Stockholm, Lisa Thomsson, Funäsdalen, Axel Åberg, Västerås, Hanna Östling, Strängnäs

Kyrkospel: Skolans tio budord

2011

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa:Gustaf Bengtz, Konfirmandmamma: Hedvig Zetterström, Fritidsledare/Kyrkospelsansvariga: Oskar Bengtz, Emil Sundberg, Drängbasar:Peter ”Tumba” Lindberg, Erik Hedgren, Mattias Huledal, Klas ”Boss” Brynte, Husmödrar: Clara Curman,Axel Gustafsson, Martin Sundberg, Tessie Eriksson, Bonusledare: Klas Bengtz, Camilla Brynte

Konfirmander:
Klara Benyamine, Stockholm, Elias Dahl, Enköping, Victor Edlund, Åkersberga, Jonatan Elisson, Saltsjöbaden, Simon Gustafsson, Gävle, Hampus Huledal, Saltsjöbaden, Carl-Johan Höglind, Västerås, Agnes Jensen, Djursholm, Jon Johansson, Skinnskatteberg, August Klittmar, Berghem, Filip Larsson, Sala, Jesper Larsson, Sala, Rebecca Lundström, Västerås, Lisa Selgeryd, Stora Skedvi, Björn Söderberg, Västerås, Madeleine Tell, Västerås, Jesper Thomsson, Funäsdalen, Elvira Åberg, Västerås, Daniel Åkerlind, Västerås

Kyrkospel: Gudaskolan

2012

Ledare:
Präster: Kajsa Bengtz, Kalle Bengtz
Konfirmandpappa:Magnus Färm, Konfirmandmamma: Stina Tosteby, Fritidsledare/Kyrkospelsansvariga: Erik Hedgren, Olle Hedgren, Drängbasar:Peter ”Tumba” Lindberg, Oskar Bengtz, Pierre Jansson, Husmödrar: Clara Curman, Martin Sundberg, Tessie Eriksson, Bonusledare: Klas Bengtz, Christina Brus

Konfirmander:
Lisa Backman, Örsundsbro, Teodor Bergman, Uttran, Filip Bergqvist, Grycksbo, Tilda Björk, Österskär, Emma Eldestrand, Ludvika, Elin Jansson, Danderyd, Josefin Josefsson, Enskede, Martin Leksell, Sollentuna, Johannes Nilses, Borlänge, Hannah Olsson, Göteborg, Bill Stoddart, Mölndal, Arvid Swedrup, Sollentuna, Anna Wahlund, Bromma, Lovisa Wahlund, Bromma

Kyrkospel: Ett himla trassel

2013

Ledare:
Präster: Kajsa Bengtz, Kalle Bengtz
Konfirmandpappa: Oskar Bengtz, Konfirmandmamma: Clara Curman, Fritidsledare: Magnus Färm, Kyrkospelsansvarig: Emil Sundberg, Drängbasar:Peter ”Tumba” Lindberg, Gustaf Bengtz, Christian Jansson, Gustaf Albinsson,Husmödrar: Louise ”Lakto” Ekholm, Martin Sundberg, Hedvig Zetterström, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Disa Björk, Österskär, Pontus Brynte, Tungelsta, Gabriel Ed, Strängnäs, Erik Elmeklo, Mölndal, Vera Flygare, Enskede gård, Sofie Fogelkvist, Nacka, Patrick Fritjofsson, Como, Italien, Hannes Färm, Västerås, Carl Geijer, Bromma, Tor Hasselberg, Hållnäs, Tove Kinnunen, Skultuna, Elin Lager, Österskär, Eric Leijonhufvud, Sigtuna, Märta Lilja, Lidingö, Carolina Loyd, Sollentuna, Otto Nermo, Jönköping, Jenny Sandels, Lidingö, Sven Scheibenpflug, Stockholm, Ingrid Schwalbe, Uppsala, Gustaf Sidén, Stockholm, Arvid Sjöberg, Rönninge, Carin-Linnea Sjöö, Älvsjö, Katarina Perez, Upplands Väsby, Henrik Resare, Stockholm, Josefine Strid, Karlstad, Emma Sved, Vreta Kloster, Malin Tenander, Enskede gård, Tobias Wahlund, Bromma

Kyrkospel: Gud på Sundbornsgården

2014

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Lägeransvarig(vecka 2): Gustaf Bengtz
Konfirmandpappa: Oskar Bengtz, Konfirmandmamma: Louise Ekholm, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Jonatan Elisson, Jesper Åkerlind, Drängbasar: Peter ”Tumba” Lindberg, Elina Myrestaf, Molly Myrestaf, Emil Färm, Husmödrar: Sunne Lundberg, Martin Sundberg, Peter ”Tumba” Lindberg, Klas Bengtz, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Max Anell, Lidingö, Oscar Berggren, Sollentuna, My Björklund, Ljungsbro, Jacob Flink, Enskede gård, Elias Fredriksson, Stora Skedvi, Embla Fredäng, Linghem, Vilhelm Grahn, Billdal, Gustav Hellström, Stockholm, Sofia Höglund, Stockholm, Amanda Bjäde Johansson, Vendelsö, Matilda Leijonmarck, Stockholm, Peter Leksell, Stockholm, Edith Nordin, Märsta, Florencia Perez, Upplands Väsby, Linnea Sidén Rosberg, Ljungsbro, Alma Spahr, Uppsala, Signe Swedrup, Sollentuna, Samuel Söderberg, Västerås, Oskar Trozell, Sollentuna, Natasha Åman Träger, Värmdö, William White, Stockholm, Emil Winter, Stockholm, Christopher Östregård, Sollentuna

Kyrkospel: Vägen till himmelen

2015

Ledare:
Präster: Kalle Bengtz, Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Martin Sundberg, Konfirmandmamma: Louise Ekholm, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Elina Myrestaf, Olle Hedgren, Drängbasar: Peter ”Tumba” Lindberg, Oskar Bengtz, Husmödrar: Brusan Brus, Agnes Jensen, Emmie Tosteby, Clara Curman, Lisa Thomsson, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Johanna Bergman, Nacka, André Cederlund, Huddinge, Elin Elmeklo, Mölndal, Emmy Eriksson, Sollentuna, Jakob Fall, Täby, Emma Friberg, Ljungsbro, Anna Geijer, Bromma, Clara Hålling, Sollentuna, Kajsa Jansson, Danderyd, Birger Robach Johansson, Stockholm, Frida Larsson, Sala, Maja Lloyd, Sollentuna, Ayla Ndounou, Farsta, Rasmus Sjölund, Västerås, Linus Sjöö, Järfälla, Sam Stoddart, Mölndal, Erik Strand, Danderyd, Siri Örnéus, Stockholm

Kyrkospel: Guds domstol (Gottfrid och Ondolf)

2016

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Konfirmandpappa: Emil Färm, Konfirmandmamma: Molly Myrestaf, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Oskar Bengtz, Anna Wahlund, Drängbasar: Peter ”Tumba” Lindberg, Jesper Åkerlind, Olle Hedgren, Husmödrar: Agnes Jensen, Martin Sundberg, Emmie Tosteby, Louise ”Lakto” Ekholm, Bonusledare: Klas Bengtz

Konfirmander:
Siri Agardh, Stockholm, Kalle Benyamine, Stockholm, Katja Berjlund, Uppsala, Alicia Dahlin, Borgholm, Hanna Forsgren, Falun, Simon Friberg, Ljungsbro, Tim Haglund, Borlänge, Amanda Hedén, Uppsala, Amanda Hellström, Stockholm, Caroline Höglund, Stockholm, Klara Jacobsson, Järfälla, Fredrik Kämmerling, Motala, Hanna Ollinen, Ludvika, Winifred Rolander, Falun, Victoria Sandö, Saltjsöbaden, Ida Axén Söderberg, Västerås, Saskia Sahlberg van Bruggen, Falun, Ida Winther, Sollentuna

Kyrkospel: Ove blir frälst(arkransen)

2017

Ledare:
Präst: Kajsa Bengtz
Lägeransvarig: Oskar Bengtz
Konfirmandpappa: Sven Scheibenpflug, Konfirmandmamma: Anna Wahlund, Fritidsledare/Kyrkospelsansvarig: Lisa Backman, Arvid Swedrup Drängbasar: Peter ”Tumba” Lindberg, Klas Bengtz, Magnus Färm Husmödrar: Martin Sundberg, Stina Tosteby, Louise ”Lakto” Ekholm, Padwan: Lovisa Wahlund Bonusledare: Klas Bengtz

Victor Andersson-Lind, Sollentuna, Ella Arfors, Bromma, Maja Bergqvist, Grycksbo, Isak Brunkman, Göteborg, Ellen Eriksson, Indien, Erik Fredling, Sollentuna, Meia Haglund, Borlänge, Agnes Hjertner, Göteborg, Hugo Hålling, Sollentuna, Ebba Jansson, Danderyd, Daniel Leksell, Sollentuna, Emil Lindgärde, Täby, Franz Mehrens, Johanneshov, Oscar Sjöö-Norberg, Järfälla, Amanda Norrman, Saltsjöbaden, Johanna Ohlin, Stockholm, Victor Olofsson, Västerås, Anna-Elisabeth Plath, Skänninge, Simon Sjölund, Västerås, Adina Sköld, Eslöv, André Solehav, Stockholm, Lucas Spåls, Sollentuna, Felicia Strand, Danderyd, Ester Ward, Stockholm, Josefin Wickléus, Älvsjö